Ahmet Talha Yıldırım ǀ Orta Avrupa Koordinatörü (MSc)

clipboard011.jpg

Kocaeli Anadolu Lisesi mezunu olan Ahmet Talha YILDIRIM, 2008 yılında Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne başlamış ve 2013 yılında lisans eğitimini tamamlamıştır. Ahmet Talha Yıldırım şu anda Viyana Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (Medikal Enformatik) Yüksek Lisans programında eğitimine devam etmektedir. Lisans eğitimi sırasında Nokia-Siemens Networks gibi uluslararası şirketlerde stajyer olarak çalışmıştır. Ayrıca bir diğer stajı sırasında UYAP’ın (Ulusal Yargı Ağı Projesi) geliştirilmesi için bir takım görevleri yerine getirerek projeye katkıda bulunmuştur. Sektörde edindiği bilgiyi ileri düzeyde alacağı yüksek lisans eğitimiyle bütünleştirerek kendisini uluslararası düzeyde geliştirmek, yurt içinde ve yurt dışında aranılan mühendis olmak arzusundadır.

Dil Becerileri ǀ Sprachekenntnisse

Türkçe (Ana Dil)

İngillizce (Prrofesyonel İş Tecrübesi)

Almanca (B2/2)

Yurtdışında üniversite eğitimi almanın şüphesiz ne kadar önemli bir karar olduğunu biliyoruz. Farklı bir kültürel ortama alışmak gerçekten zor görünüyor değil mi? İklim koşulları, dil, yemek, insanlar ... Ancak, bu tür kültürel adaptasyon gibi geçici zorluklar hakkındaki endişelerin, bir süre sonra prestijli ve uluslararası tanınan Avusturya devlet üniversitelerinde edinilen lisans dereceleri ile kolayca heyecan verici avantajlara dönüştüğüne şahit olacaksınız. Sizlere yardımcı olmak, adaptasyon, entegrasyon sürecinden kolayca geçmeniz adına Viyana'da da 24-saat sizinle birlikteyiz. Yurtdışında eğitim almış bu konuda birden çok ülkede tecrübe sahibi bireyler olarak sizlere her konuda yardımcı olacağız. Bize güvenin, zira bizler bir danışmandan öte sizin içinizden, ailenizden birisiyiz. Avrupa koordinatörümüz "Ahmet Talha Yıldırım" önderliğindeki ekibimizle entegrasyon (uyum) paketimizlebirlikte aşağıda verilen tüm profesyonel hizmetlere sahip olacaksınız.

 1. Havaalanında karşılama, (Ortalama 3-saat işlem süresi gerektirir, €4,5 ulaşım ücreti vardır.)
 2. Yurda yerleşme ve yurt kayıt işlemleri,
 3. Üniversite ilk kayıt işlemleri, (Hazırlık okulu ücreti haricinde €18.70 öğrenci birliği ödemesi vardır.)
 4. Almanca hazırlık kursu kayıt işlemleri, (En doğru dil okulunun seçilmesi, en uygun yaz programlarının seçilmesi, seviye tespit sınavlarında rehberlik, tüm kurslar hakkında tanıtım ve bilgilendirme) (Wihok kayıtları aynı günde Orient ise randevuya göre yapılmaktadır.)
 5. Sigorta işlemlerinin yapılması, (e-card başvurusu, aylık €52.68)
 6. Banka işlemleri, (Öğrenciler için en avantajlı Avusturya bankasında hesap açtırılması, bankamatik kartı müracaatı)
 7. Öğrencinin tercihleri doğrultusunda Avusturya'da kullanımına  en uygun en ekonomik telefon hattının çıkartılması, (Telefon hat ücretleri €10-€40 fiyat aralığındadır.) 
 8. Öğrencinin ihtiyaçlarına en uygun (öğrenci kimlik kartı çıkana kadar haftalık €7-€8 ) ulaşım kartının temin edilmesi, (Öğrenci kimlik kartının çıkartılmasında sonra alınacak öğrenci ulaşım kartında 24 yaş sınırına göre ayrı fiyatlandırma söz konusudur. €150-€365)
 9. MA-35 Vatandaşlık ve Nüfus İşleri Dairesinde yapılacak tüm işlemlerde rehberlik, (Gerekli randevuların alınması, oturum izni müracaatı, oturum kartı teslimi vb.)
 10. Öğrencilerin Viyana'da kaliteli ve ekonomik yaşam koşulları hakkında bilgilendirilmesi, rehberlik edilmesi, (Doğru ve ekonomik alışverişin püf noktaları, ekonomik alışveriş merkezlerinin gösterilmesi, sağlık işlemleri konusunda rehberlik)
 11. Şehir ulaşımı konusunda rehberlik ve eğitim, (Şehir haritasının kullanılması, adres bulma, metro ve otobüs hatlarının öğrenilmesi, online yardımcı programlar hakkında bilgilendirme)
 12. Kaliteli ve ekonomik konaklama imkanlarının anlatılması, 
 13. Viyana şehir ve oryantasyon turu,
 14. Viyana üniversitelerinin eğitim sistemleri ile ilgili bilgilendirme, (Ders seçimleri vb.)
 15. Viyana üniversiteleri gezisi, 
 16. Viyana'da kültür etkinlikleri, sosyal yaşam hakkında bilgilendirme, (Sosyal aktiviteler, restoran ve kafe tanıtımları)
 17. Graz, Linz, Tirol, Salzburg hakkında bilgilendirme,
 18. Avusturya'da part-time iş imkanları ve staj alternatifleri hakkında bilgilendirme,
 19. Özel ders imkanları konusunda bilgilendirme, (Almanca, İngilizce, Matematik, Kimya)

 

 

VIYANA ÜNIVERSITESI │ VIYANA TEKNIK ÜNIVERSITESI