1. Viyana'da devlet kontrolünde ve AB standartlarında olan paylaşımlı öğrenci yurtlarında kalabileceğiniz gibi bütçenize uygun bir ev de kiralayabilirsiniz.
  2. Öğrenci yurtları değişik kategorilerde olmakla birlikte mevkilerine göre fiyatları €250-350 aralığındadır.
  3. Çift kişilik standart odalı (Duş ve Tuvalet içinde) bir öğrenci yurdunda; odalarda internet ve tv, araba ve bisiklet park yeri, kulüp odası, bilgisayar odası (İnternetli), ortak mutfak, müzik odası, parti odası, sauna, spor merkezi, veranda, TV lounge, çamaşırhane v.b bulunmaktadır.
  4. Konaklama rezervasyon bilgileriniz vize işlemleri esnasında da kullanılacağından özellikle resmi yurtlardan rezervasyon yaptırılmasını tavsiye ediyoruz.
  5. Viyana'nın çok başvuru alan bir şehir olması münasebetiyle yurt başvurularında müracaat zamanlarının çok iyi ayarlanması gereklidir. Yoksa geç kalınmış bir yurt başvurusu beraberinde size ancak pahalı olan yurtları getirecektir. Başvurunuz yapacağınız tercihlere göre bir değerlendirme ve araştırma sürecine girecektir. Bu süreç ortalama olarak 3-4 hafta gibi bir süreyi kapsayabilmektedir. Öğrencilerimizin Viyana'da eğitime giden süreçte özellikle okul, yurt, vize başvuru ve takipleri esnasında kesinlikle profesyonel yardım almalarını öneriyoruz.
  6. Vize işlemlerinin sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yürümesi için yurt rezervasyonu kesin ve net bir çözümdür. Eğer yurt rezervasyonu düşünmüyorsanız Viyana'da kirada oturacağınız bir evin kontratını ibraz etmek durumunda kalacaksınız. Viyana'da akrabası veya tanıdığı olanlar içinse ekstra hazırlanması gereken belgeler mevcuttur. Bu konuda lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.
  7. Viyana'ya ilk defa gelen öğrenciler genelde resmi yurtlarda ikamet etmektedirler. Viyana'ya adaptasyonunu sağlayanlar bir süre sonra paylaşımlı olarak ev kiralamaktadırlar. Yine evin mevkisine göre değişmekle birlikte ev kiraları ortalama olarak €450-600 aralığındadır.
  8. Viyana'da ulaşım sorunsuzdur. Şehir otobüs, tramvay, metro ağları ile örülmüştür. Dolayısıyla şehrin neresinde oturursanız oturun merkeze gitmeniz sizin için hiç problem olmayacaktır.    


Avusturya’daki üniversite öğrencilerin WG (Paylaşılan evler)’lerde kalmasına çok sık rastlanır. Evi paylaşanlardan her birinin kendine ait odası vardır, banyo ve mutfak ortak olarak kullanılır. WG için ödenmesi gereken miktar 150 ile 300 Avro arasında bulunur.

WG’yi internetten bulabilirsiniz:


DİKKAT!

  • Sorunsuz ve garantili konaklama rezervasyonu sağlıyor, vize işlemlerinizi kolaylaştırıyoruz. 
  • Tercihinize ve bütçenize göre istediğiniz mevki ve özelliklerde yurt imkanı sunuyoruz.